Hasret Sözleri

Geceler çığlığımı duymuyor yorgun düşüyorum sabaha gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine yine çaresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun, geceler bir ömür ömür dediğin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların, tıpkı senin yokluğun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

: http://www.oguzelsozler.com/hasret-sozleri.html

İçimde bir sıkıntı bir kasvet… Bir duman… Dünya dar gelir inan seni düşündüğüm an titreyen ellerimde sevgimiz arap saçı umrumda değil zaman çalsa da bilmem kaçı zincirlere vurulur umutlar liman liman.

Hasretle baktıkça sana, kanlı yaşlar dökülür gözlerimden. Kirpik oklarını gördükçe, delinir bağrım ta derinden…

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Hasretin yetti cana, gel gayrı gel canım cananım, ömrüm yoluna feda bitsin ayrılık.

Hasretinle yandı gönlüm, yandı yandı söndü gönlüm, evvel yükseklerden uçtu, düze indi şimdi gönlüm, aramızda karlı dağlar, hasretin bağrımda kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm, gözlerimde kanlı yaşlar, hasretin bağrı kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm.

Hasret vuruyor gecenin koynunda anılar vuruyor göz yaşlarıma çılgın bulutlar dönüyor başımda uykusuz geceler kapımda yıkılsa dünya kıyamet kopsa yine da vaz geçmem ölürüm derdimden kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne dursun dünya dönmesin sensiz yaşatmasın off Allah’ım sensiz.

Gel gel berü ki savm u salatin kazası var, sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

Şimdi tarlalarda güneş vardır. karlar donmuştur otların uçlarında.. Artık akşamları dinlenemem başım avuçlarında. İçi korku dolu kış gecesi hiç yatağın yok mu sıcak dağları dolduran kır çiçeği hangi rüzgârlar seni koklayacak! Saçlarımı kesip rüzgâra atacağıma ki haber götürsün bir gün sana!

Ben sensiz bir avare kayboldum yangınlarda toz duman düşer hayalin gözlerime ben hala eski günlerde sevgiyi ararken kor alevler yanıp durur yüreğimde.

Hasret koparıp atıyor bitmez bu kara geceler hasret dolanıp duruyor bitmez bu keder

Yedi iklim yedi devlet dolaştım yer üstünde yer altında çalıştım her cefaya her eleme alıştım alışılmaz, dayanılmaz bu hasret.

Parmak kaleme hasret kalem kâğıda hasret kâğıt kelâma hasret kelâm ilhama hasret âşık sazına hasret sazı sözüne hasret yarın umuda hasret umut düşüne hasret.

Seni çok, çok seviyorum ayrıldım gülemiyorum sensizliği çekemiyorum bitsin artık bu hasret

Bahar gelmiş gönlüme, lale, sümbül saç diyor, hasretine doyurdun, ruhum aşka aç diyor, yarın baygın bakışı derdime ilaç diyor, bir çare bulamadım yar kalbine girmeye, ne zaman geleceksin, hasret. kaldım gülmeye.

Hasret mi yüreğime çöken seni görmeden önce kol kola girmişçesine rüzgârla güneş bir saç teli kadar ince sızlıyor içim hasret ki benim karanlığımda erircesine demir kıvamında erircesine ömrümce rüyalar kâbus derinliklerinde daralınca göğüs kafesim sıkarcasına boğazımı hasret en büyük işkence.

Senden uzaklarda geçmiyor günler duygu hasret, gönül hasret, ben hasret. Hasret ile yapılmakta düğünüm. Sevdam hasret, yürek hasret, ten hasret.

Ayrılık ne zor, yarabbi! Bitsin artık bu hasret gözlerden, sicim gibi akıyor, gözler hep hasret yağmurla yarışıyor gözyaşı, bu ne bitmez hasret yutkunmayı bırak, içinden geldiği gibi ağla hasret.

Hasret kaldım gülüşüne, o sıcacık öpüşüne, seviyorum değişine, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim. Boynu bükük duruşuna, ardım sıra bakışına, kollarımda yatışına, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim. Usul usul sokulmana, için için ağlamana, canım deyip sarılmana, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim.

Uzundur bu yollar giderim gözüm kara, sanma ki başım dönmez sana, beni bekle seni ben alam ola ki vurulmuşum senden beterim, yalnız vurulmuşum dağ başına nöbetteyim sevdalı…

Bu ne yaman ayrılıkmış geçti gitmedi varlığını yokluğuna sordum olmadı yar yüreğim derdine çakıldı çatladı yar ateşin içinde söndürdüm ölmedi.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü işte ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi, bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak ateşlerde yanmak gibi bir şey severken bile sensiz olmak.

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Bir isim var unutamadığım. Bir çiçek var koparamadığım. Bir hayal var kuramadığım. Bir de sen varsın özleyip de ulaşamadığım…

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu, bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke…

Yaşamak önlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir…

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin sen var ya sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karşımda ya da sesin kulağımda, ya ben çıldırıyorum, yada çok özlüyorum, ya özlemek, yada özlenen çok özel bir tanem.

Şimdi uzaktasın, benimle değil ben ise yalnızım, seninle değil adın kalbimde, dilimde değil seni çok özledim, elimde değil.

Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Gözlerim daldı, gücüm yetmiyor gurbete ırgat kaldım, sen olmayınca sordum ondan buna beleş satmıyor, umudu yokuşa saldım, sen olmayınca.

Kar beyazdır ölüm ellerinden, gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne!

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ışıklarını çekip içime, sen uzaklardayken ben gidişini resmettim umudun beyazıyla karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim.

Hasretinden oldum yüreğim yanar, bir avuç gökyüzünü etraf karanlık başımda dolanır zalim ayrılık bir seni özledim bir memleketi!

Yüreğim üşüyor senden uzaklardayken gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken! Ve ben yine seni bekliyorum.

Dün yine dolaştım yollarda yağmurların ıslattığı, bomboş sokaklarda gözlerimde yaş, kalbimde suzu unutmadım seni, unutamadım, ne olur anla beni!

Kulaklarım duymak istiyor, bugün hala, o güzel sesini hayat sensiz geçmiyor! İstiyorum artık sevgini!

Özledim uzaklarda bensiz hayatı kabullenmiş vefasızı özledim, haykırışımı duymayan, sevgimi belki de hissetmeyen kalpsizi özledim!

Ben nefes alamıyorum sensiz, hayat bana tat vermez oldu. Artık bitsin bu hasret gel ey gönlümün sultanı…

Bak yine soldu güneş, yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim, gelmezsen kahrolurum, yıkılırım sevgilim tadın sinmiş suyuna, taşına toprağına, bu şehirde ne varsa sana benziyor.

Sen benim gönlümde oldukca,Yemen’de de olsan benim yanımdasın… Eğer sen benim gönlümde değilsen, yanımda da olsan Yemen’de sayılırsın. . .

Bir gülün peşinde koşanlar çiğnedikleri kır çiçeklerinin farkına varmazlar…

Seni hatırlarım güz yağmurlarında hoyrat türkümsün yankılanan dağlarda birden yokluğun gelir aklıma seni sensiz yaşarım dökülen yapraklarda.

Bir gün bana soracaksın, ben mi yoksa hayatımı daha çok seviyorsun diye. Hayatı diyeceğim. Küsüp gideceksin ama hiç bir zaman bilmeyeceksin benim hayatım sensin.

Seninle dolu rüyalardan uyandım. Gecenin ilk tatlı uykusundan… Rüzgârların alçaktan estiği, yıldızların parladığı saatlerde…

Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık… Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa…

Yorgunum özlemekten hayalini, ağlarım gözlerimde yaşlar seli, unutmadım yıllardır bir de ben ağlarken gittiğini. Dayanamam inan dayanamam buna unutamam bir an dokunamam sana harcanırım uğruna aldırmadan zamana diyemem dilim varmaz diyemem elveda.

Benden çok uzakta olsan da sana sarılıp dokunamasam da sana sesimi duyuramasam da kalbimizin bir olduğunu ve senin de beni ben kadar özlediğini biliyorum.

Sen hasretimsin, kaderimsin, yaşayamadığım günlerim sevgisine doyamadığım aksam gözlü yârimsin. Seni çok seviyorum askerim…

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Bir bulut gibidir benim kalbim başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.